Just nu känns livet inte så kul. För mycket värk för att kunna njuta av livet. Trots sol och värme, då jag brukar må mycket bättre så är det inte fallet just nu. Kan bara hoppas och tro att det vill släppa av. Blir inte att man vill blogga när man bara har massa värk att skriva om.
Ja jag har varit ute och lyssnat på Drifters igår och Turbo kan ju få vem som helst att må bra just då ialla fall*L* Men jag fick åka hem efter att vi fikat med dom och ätit smörgåstårta, orkade inte längre. Funderade faktiskt på att om jag bröt av armen så kanske jag inte skulle tänka på den värken där. Inte klokt så dumt man tänker när man har ont.
Nån frågade hur det kändes och jag försökte förklara att det värker som den värsta tandvärk samtidigt som nån verkar vrida armarna som en gammal skurtrasa full med vatten!! Ungefär så känns det.
Ikväll hade vi grillkväll med grannarna, firade att vi bott här i ett år nu. I torsdags var hyresvärden här och bjöd på tårta för detsamma.
Imorgon har Mickan och jag mor/dotter-dag. Vi ska till IKANO-huset och strosa och äta lunch. Sen blir det Ljungsbro på kvällen och Wahlströms, alltid lika trevligt. Fast imorgon blir det ingen smörgåstårta, det blir hålkaka med pannbiff och lök, en annan favorit som de gillar.
Nu godnatt mina vänner, hoppas på en natts sömn.