Här är det livat värre må jag säga,inte en lugn stund.Så fort man öppnar kylskåpet så sitter det en skrikande kattunge nedanför eller i benen,har rivsår över hela kroppen.Vi undrar om dom satt in ett duracelbatteri på magen istället för bråcket,det verkar mysko.Hon hänger i gardinerna,har tagit ett dopp i toastolen då hon lyckas få upp locket och jagar Mumma som fräser ifrån när hon blir för jobbig.
Igår var vi och storhandlade i arninge,vilket skitväder vi hamnade i.Det blåste och regnade och det var totalstopp på motorvägen pga av en trafikolycka vid täby galopp.Jag köpte mig ett handtag till mjölkpaketen,inte så smart då det var krångligt att sätta dit.Dom var bättre förr.Tycker att de flesta förpackningarna är knepiga att öppna,bla kaffepaken som är inbrottsäkra.Det är skit att ha problem med lederna,när allt ska va så krångligt.
Ska ägna söndagen till att städa och tvätta,det är ett tag sen det blev gjort.Borde ta ett nappatag på balkongen efter 2 frostnätter på rad,krassen gick väck.Vi får se vad som hinns med.
Glöm inte en kanelbulle till kaffet!