Sitter och väntar på att få åka och bli fotograferad av Norrköpings Tidningar inför min 60-årsdag. Tänk att mitt liv är så intressanr att de gör ett inslag om det?? Eller är det mitt intresse av att göra smörgåstårtor till dansbanden*L*
Ja ja, vilket som så har jag lovat att komma förbi och nu finns ingen återvändo. Annars rullar det på inför den stora dagen, har börjat inhandla en del saker inför festen.
Men ska väl börja med att förbereda pajskalen och frysa in snart nu. Men först har vi en bröllopsfest i huset, kompisens dotter gifter sig och ska ha festen i våra lokaler. Det blir trevligt.
Älsklingen har suttit och rensat svamp på balkongen som vi fått av Håkan och Majken. Tur man har bror och svägerska som älskar att gå i skogen och som är snälla och delar med sig av överflödet.
Nej nu är det bäst att ge sig av. Idag blir det en sväng på marknaden också.